O areálu

Základní informace o Rekreačním zařízení Radost

Rekreační areál Horní Jelení je určen především pro pořádání letních dětských táborů – a pro tyto potřeby je náležitě vybaven. Jelikož je areál využíván celoročně – budovy jsou v provozu i v zimě – je neustále udržován ve velmi dobrém stavu.

Areál je vybaven vším, co je pro pořádání táborů potřeba: kuchyně s prostornou jídelnou, řada vnitřních prostorů pro pořádání akcí s dětmi v případě špatného počasí, venkovní bazén a další sportoviště.

Areál je ze všech stran obklopen lesy. V jeho bezprostřední blízkosti není žádná silnice, jejíž provoz by mohl ohrožovat děti. Do nejbližší obce (město Horní Jelení s obchody a restauracemi) je to z areálu cca 15 minut pěšky. Do většího  města (Holice) je to cca 10 km – cesta autem či autobusovou linkou cca 15 minut. 
 
 

1 – Hlavní budova: jídelna, velký sál pro diskotéky a hry, sprchy, WC, bar

2 – Budova pro oddíly s nejmladšími chlapci: 10 pokojů se 4 lůžky, 2 pokoje se 3 lůžky (celkem 46 lůžek), v budově jsou sprchy a WC

3 – Budova pro oddíly s nejmladšími dívkami: 10 pokojů se 4 lůžky, 2 pokoje se 3 lůžky (celkem 46 lůžek), v budově jsou sprchy a WC

4 – Hlavní stan: ošetřovna, marodka, pokoj pro zdravotníka, pokoj pro hlavního vedoucího, společenská místnost, sklad sportovních potřeb atd.

5 – Hangár: velký stan s kovovou konstrukcí využitelný při deštivém počasí. Je v něm pevná vydlážděná podlaha a pódium. Stan je uzamykatelný.

6 – Chatky: Jde o klasické táborové chatky se 4 lůžky. V areálu je 5 běžných přízemních chatek + 16 chatek s patříčkem, kde lze teoreticky také spát. Celková kapacita chatek je 84 lůžek.

7 – Bazén: Jde o betonový bazén napouštěný z místní studny.

8 – Beachvolejbalové hřiště: písečný povrch + volejbalová síť.

9 – Sportoviště, nástupiště: Prostor, kde je možné hrát fotbal (vybavený fotbalovými brankami), dělat táborové nástupy atd.

10 – Velká louka před táborem, kterou je možné využít pro hraní jakýchkoliv her.

Detailní popis – budovy pro malé děti

V areálu jsou dvě budovy určené v případě táborů pro ubytování menších dětí. Budova pro chlapce je vymalována modře (z ní pocházejí snímky níže). Budova pro dívky je vymalována červeně. Obě budovy jsou stavebně a vybavením naprosto identické.

V pokojích v budově nejsou palandy, ale jen obyčejná lůžka, což zvyšuje bezpečnost ubytování malých dětí. Celkem je v každé budově 10 čtyřlůžkových pokojů a 2 třílůžkové (určené pro ubytování vedoucích oddílů – v budově lze ale ubytovat více vedoucích a méně dětí). V každém pokoji jsou kromě postelí také poličky a skříně.

Obě budovy mají kompletní sociální zařízení (WC a sprchy). V každé této budově je také dostatečně velký sál, který je možné využít pro hry v případě špatného počasí.

Detailní popis – chatky pro starší děti

Jde o klasické táborové chatky. Velmi čisté a udržované. Oproti jiným areálům jsou vybavené také pásem koberce. Do chatek je zavedený elektrický proud – v každé chatce je zásuvka. Všechny chatky jsou vybaveny policemi.

Tábor pro radost

Tábor pro radost z.s.
Dašická 1752
53003, Pardubice
IČ: 07505515
taborproradost@gmail.com
Vytvořeno službou Webnode