ŘEDKOVEC

Areál je nedaleko města Lipnice nad Sázavou – GPS: 49.633991, 15.446632

Z Prahy je to sem 120 km – sjezd z D1 na Humpolec, dále na Světlou nad Sázavou a Broumovu Lhotu.
Z Pardubic je to cca 80 km – několik variant tras podle aktuálního provozu.

Areál je uprostřed lesů a polí u Ředkovského rybníka. Rybník je vhodný ke koupání a patří mezi vodní plochy sledované hygieniky. V červenci nebývá v posledních letech s kvalitou vody problém. Kvalita vody se obvykle zhoršuje až ke konci srpna. Takže pro nás bez problémů.

Areál je velmi dobře udržovaný a kvalitou odpovídá jiným podobným areálům využívaným k pořádání táborů. Jeho velkou výhodou je umístění u rybníka uprostřed lesů. Hry pro děti lze pořádat v podstatě kdekoliv v okolí tábora. I v samotném areálu je dostatek prostoru – nástupiště, hřiště, kus lesa, plocha s ohništěm, 3 sály + jídelna pro případ deštivého počasí.

Hlavní budova a další prostory

V hlavní budově je umístěna jídelna. Jsou tu také pokoje a sociální zařízení. Hlavní budova je i zázemím vedoucích, kteří tu mají klubovnu sloužící k přípravám táborového programu.

Pro ubytování dětí jsou určeny tradiční táborové chatky a také prostorné bungalovy s vlastním sociálním zařízením.

Areál disponuje dostatečným množstvím vnitřních prostor, ve kterých lze pořádat program při nepříznivém počasí.

V areálu je také hřiště, kde lze hrát například fotbal nebo volejbal.

 

HORNÍ JELENÍ - do roku 2018

Základní informace o Rekreačním zařízení Radost

Rekreační areál Horní Jelení je určen především pro pořádání letních dětských táborů – a pro tyto potřeby je náležitě vybaven. Jelikož je areál využíván celoročně – budovy jsou v provozu i v zimě – je neustále udržován ve velmi dobrém stavu.

Areál je vybaven vším, co je pro pořádání táborů potřeba: kuchyně s prostornou jídelnou, řada vnitřních prostorů pro pořádání akcí s dětmi v případě špatného počasí, venkovní bazén a další sportoviště.

Areál je ze všech stran obklopen lesy. V jeho bezprostřední blízkosti není žádná silnice, jejíž provoz by mohl ohrožovat děti. Do nejbližší obce (město Horní Jelení s obchody a restauracemi) je to z areálu cca 15 minut pěšky. Do většího  města (Holice) je to cca 10 km – cesta autem či autobusovou linkou cca 15 minut. 
 
 

1 – Hlavní budova: jídelna, velký sál pro diskotéky a hry, sprchy, WC, bar

2 – Budova pro oddíly s nejmladšími chlapci: 10 pokojů se 4 lůžky, 2 pokoje se 3 lůžky (celkem 46 lůžek), v budově jsou sprchy a WC

3 – Budova pro oddíly s nejmladšími dívkami: 10 pokojů se 4 lůžky, 2 pokoje se 3 lůžky (celkem 46 lůžek), v budově jsou sprchy a WC

4 – Hlavní stan: ošetřovna, marodka, pokoj pro zdravotníka, pokoj pro hlavního vedoucího, společenská místnost, sklad sportovních potřeb atd.

5 – Hangár: velký stan s kovovou konstrukcí využitelný při deštivém počasí. Je v něm pevná vydlážděná podlaha a pódium. Stan je uzamykatelný.

6 – Chatky: Jde o klasické táborové chatky se 4 lůžky. V areálu je 5 běžných přízemních chatek + 16 chatek s patříčkem, kde lze teoreticky také spát. Celková kapacita chatek je 84 lůžek.

7 – Bazén: Jde o betonový bazén napouštěný z místní studny.

8 – Beachvolejbalové hřiště: písečný povrch + volejbalová síť.

9 – Sportoviště, nástupiště: Prostor, kde je možné hrát fotbal (vybavený fotbalovými brankami), dělat táborové nástupy atd.

10 – Velká louka před táborem, kterou je možné využít pro hraní jakýchkoliv her.

Detailní popis – budovy pro malé děti

V areálu jsou dvě budovy určené v případě táborů pro ubytování menších dětí. Budova pro chlapce je vymalována modře (z ní pocházejí snímky níže). Budova pro dívky je vymalována červeně. Obě budovy jsou stavebně a vybavením naprosto identické.

V pokojích v budově nejsou palandy, ale jen obyčejná lůžka, což zvyšuje bezpečnost ubytování malých dětí. Celkem je v každé budově 10 čtyřlůžkových pokojů a 2 třílůžkové (určené pro ubytování vedoucích oddílů – v budově lze ale ubytovat více vedoucích a méně dětí). V každém pokoji jsou kromě postelí také poličky a skříně.

Obě budovy mají kompletní sociální zařízení (WC a sprchy). V každé této budově je také dostatečně velký sál, který je možné využít pro hry v případě špatného počasí.

Detailní popis – chatky pro starší děti

Jde o klasické táborové chatky. Velmi čisté a udržované. Oproti jiným areálům jsou vybavené také pásem koberce. Do chatek je zavedený elektrický proud – v každé chatce je zásuvka. Všechny chatky jsou vybaveny policemi.

Tábor pro radost

Tábor pro radost z.s.
Dašická 1752
53003, Pardubice
IČ: 07505515

Bankovní spojení:
2001527882/2010
taborproradost@gmail.com
Vytvořeno službou Webnode