VIDEO Z TÁBORA 2018


Tady máte ke stažení video z letošního tábora. Je dlouhé 50 minut a ukazuje všechny hlavní okamžiky tábora. Máte ho k dispozici ve dvou verzích, které se liší kvalitou a velikostí souboru.
HD verze - velikost souboru 4 GB: 
Kvalitnější verze v plném Full HD rozlišení - velikost souboru 6 GB: 
drive.google.com/file/d/1hG1DyyTD4MWFKFp4j4Sa8EQYxT3kqNVv/view?usp=sharing
Náš profil na Facebooku: www.facebook.com/taborproradost/

PÁTEK 13. 7. 2018

V pátek dopoledne jsme vyhlásili výsledky celotáborové hry. Všechny děti dostaly diplomy a ceny. Fotografie z pátku najdete zde: photos.app.goo.gl/vvduZicE3VSfdmS78
Odpoledne tábor končí - pro jistotu připomínáme časy návratu dětí domů:
AUTOBUS PRAHA - Autobus přijede v 18:00 na stejné místo, odkud na tábor odjížděl - tedy do Kutvirtovy ulice u křižovatky s Radlickou - u stanice metra Radlická.
AUTOBUS PARDUBICE - Autobus přijede v 16:30 na stejné místo, odkud na tábor odjížděl - tedy k sídlu VČE do ulice Arnošta z Pardubic
VLASTNÍ DOPRAVA - Do areálu RZ Radost u Horního Jelení si prosím pro děti přijeďte mezi 16:00 a 18:00.
Případné dotazy - Hanuš Hanslík, hlavní vedoucí tábora - telefon: 605281424

ČTVRTEK 12. 7. 2018

Probudili jsme se do krásného slunečného dne. Čtvrtek je posledním úplným dnem tábora (v pátek odpoledne tábor končí), tak si den pěkně užijeme.
Na odpoledne nám meteorologové věštili nějaké přeháňky. Naštěstí to není tak hrozné, jak to ráno podle předpovědi vypadalo. Mělo hodně pršet, ale nakonec jen chvílemi poprchává, takže to pro nás není problém.
Celé odpoledne je věnováno táborovým "vánočním trhům". Děti plní po celém táboře nejrůznější úkoly, za které dostávají táborové "penízky". A za ty si mohou nakupovat věci ve speciálně vytvořeném táborovém bufetu. Máme tam bohaté zásoby.
Dnešní večer bude silvestrovský.
Fotografie ze čtvrtka budeme průběžně doplňovat zde: photos.app.goo.gl/wCdisdMsVpik9BY29

STŘEDA 11. 7. 2018

Večer měly všechny děti velkou "dušičkovou" stezku odvahy. Pomáhal ji připravit nejstarší oddíl. Všechny děti byly moc statečné a stezku si báječně užily.
Ve středu ráno vyrazily některé oddíly - především nejmladší dívky a chlapci - na celodenní výlet do Častolovic. Šly pěšky do Borohrádku a odtamtud jely vlakem. Do cíle výletu jsme jim přivezli oběd.
Ostatní oddíly si udělaly svůj program v táboře. Třeba osmý oddíl si naplánoval celodenní hru na téma filmové série Hunger games. Kluci se na tuto hru těšili několik dní.
Večer nás čeká předání vlády prosinci a s tím spojený začátek Vánoc. Proto jsme také v táboře odpoledne zdobili vánoční stromek.
Galerii ze středy budeme doplňovat zde: photos.app.goo.gl/bpbRTbtRLe6RjvB97

ÚTERÝ 10. 7. 2018

V úterý ráno jsme se v rámci celotáborové hry přesunuli už do měsíce října. Odpovídá tomu také počasí. Ráno pršelo - poprvé během letošního tábora. Přes den občas trochu poprchává, ale není to nic tragického. Větší část dopoledního programu jsme ale raději dělali ve vnitřních prostorách.
Ráno jsme hodnotili upečené bochníky chleba z pondělní dožínkové části celotáborové hry. Všem se chleby moc povedly. Každý byl úplně jiný, ale všechny chutnaly výborně.
Pak už děti v rámci říjnové etapy celotáborovky například vyráběly draky.
Odpoledne jsme uspořádali turnaj v kolektivních sportech. Týmy chlapců hrály fotbal, týmy dívek hrály přehazovanou. Vrcholem odpoledne byl zápas vedoucích s dětmi ve volejbale. Děti vyhrály 3:0 na sety!
Dívky z nejmladších oddílů si na sportovní turnaj připravily moc pěkné předtančení.
Fotogalerii z úterý budeme doplňovat zde: photos.app.goo.gl/Q9VUjnyzpqgi6x4H9

PONDĚLÍ 9. 7. 2018

Kluci z osmého oddílu spali v noci na pondělí kousek od tábora pod širákem. Bylo to pro ně velké dobrodružství. Tábořili okolo ohně, vyprávěli si nejrůznější historky, hráli na kytaru a pozorovali hvězdy. Měli z toho ohromný zážitek.
V pondělí dopoledne nám také do tábora přijela každoroční kontrola z Krajské hygienické stanice v Hradci Králové (každoročně kontrolují všechny velké tábory - jsme na tyto kontroly připraveni). Kontrolou jsme prošli bez jediné závady.
V celotáborové hře jsme postoupili na konec léta - jsme na rozhraní srpna a září - slavíme dožínky. Děti si v rámci celotáborové hry dopoledne musely vysloužit ingredience k výrobě chleba. Každá skupina dětí pak po poledním klidu udělala těsto a nechala ho kynout. V podvečer pak děti vyrobily "bochánky", které pečeme. Uvidíme, jaké bochníky chleba se podařilo dětem vytvořit.
V táboře máme také ode dneška zapůjčený nafukovací skákací hrad. Budeme ho tu mít několik dní, takže se na něm všechny děti pěkně vyřádí.
Galerii z pondělí budeme doplňovat zde: photos.app.goo.gl/VVrPoeEvLB1GnFBq6

NEDĚLE 8. 7. 2013

Na nedělním ranním nástupu jsme rozdali diplomy ze sobotní táborové olympiády. Za 12 sportů v 6 kategoriích (mladší, střední, starší chlapecké a dívčí kategorie) bylo diplomů celkem 213! Největší rekordman získal 11 diplomů.
V neděli odpoledne jsme v táboře měli speciální letní pouť. Byla tu spousta atrakcí: řetízkový kolotoč, houpačky, střelnice (vedoucí a praktikanti vyrobili v sobotu večer 145 pouťových růží), malování na obličej, smývatelné barevné "tetování" a také jsme měli cukrovou vatu. 
Fotogalerii z neděle budeme doplňovat zde: photos.app.goo.gl/3SW4YLqFMy5jm1427

Sobota 7. 7. 2018

V sobotu jsme dětem dali volnejší dopoledne. Po pátečním letním kině šly totiž později spát. Takže jsme jim dnes také dali později budíček.
Odpoledne převzal vládu nad táborem od měsíce května červen. A začala velká táborová olympiáda. Děti soutěží v nejrůznějších disciplínách. Odhadujeme, že za ně rozdáme okolo dvou stovek diplomů.
Sobotní fotografie jsou zde: photos.app.goo.gl/hgwsHH2Z63LWsPFK6

PÁTEK 6. 7. 2018

Pátek začal poněkud pošmournějším počasím, než jsme byli v minulých dnech zvyklí. Ale je teplo, neprší a pršet by tu nemělo ani po zbytek dne. Odpoledne už bylo dokonce hodně teplo, takže se děti i koupaly.
Dopoledne měly děti oddílové programy. V lese okolo tábora máme stále připravených několik her. To kdyby některému oddílu zbyl volný čas, tak aby se děti nenudily.
Odpoledne jsme se přenesli do měsíce května. Děti si v lese vytvořily své vesnice, ve kterých postavily májky. O ně pak vzájemně bojovaly. Byla to velmi napínavá hra do poslední chvíle.
Páteční fotogalerii budeme doplňovat do tohoto alba: photos.app.goo.gl/L9UmeYbYGvyEeJ9s9

ČTVRTEK 5. 7. 2018

Ve čtvrtek jsme se přesunuli do měsíce dubna a čeká nás mimo jiné pálení čarodějnic. Proto nejstarší kluci už dopoledne připravovali vatru.
A protože je velmi teplo, děti se také koupají v bazénu.
Odpoledne je věnováno kromě koupání také celotáborové čarodějnické hře.
Fotografie z pátého dne tábora budeme průběžně doplňovat tady: photos.app.goo.gl/dMpxg8grUkErk8XA6

STŘEDA 4. 7. 2018

Ráno jsme dětem rozdali táborová trička. Letos mají námořní modrou barvu, je na nich motiv vycházejícího slunce a název celotáborové hry Nejlepší ro(c)k v Horním Jelení 2018.
Hned jak děti trička dostaly, udělali jsme oddílové fotografie - a také fotografii celého tábora.
Všechny oddílové fotky najdete v tomto albu: photos.app.goo.gl/HgF2fNMeUtDemCUD6

Dnes máme v táboře Velikonoce. Děti v rámci hry hledaly v lese polystyrenová vajíčka. Ale neměly to vůbec jednoduché. Vajíčka totiž střežila skupina velikonočních zajíčků.
Pak děti nalezená vajíčka barvily - vyráběly kraslice. A také pletly velikonoční pomlázky.
Fotogalerie ze středy je zde: photos.app.goo.gl/KU4bvkvz5SGnDPtp8

ÚTERÝ 3. 7. 2018

Dnes ráno jsme už rozdávali první diplomy. Nejmladší holky už totiž za sebou mají první oddílové soutěže.
Odpoledne jsme se přesunuli do dalšího měsíce - leden předal vládu únoru - a byl táborový masopust, včetně masopustního průvodu do města. Rej masek došel z tábora až na náměstí do Horního Jelení. Děti si připravily spoustu krásných převleků - některé i trochu strašidelné. Ve městě to ocenila řada místních obyvatel.
Fotografie z dnešního dne budeme průběžně doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/2Hgi75bayULbidoB7
 

PONDĚLÍ 2. 7. 2018

Do druhého táborového dne nás přivítala modrá obloha bez jediného mráčku a zářící slunce. Děti začaly rozcvičkou. Během dopoledne se děti rozdělují do skupin, ve kterých budou absolvovat celotáborovou hru. Už odpoledne je totiž čeká její první kolo - Tři králové.
Fotografie z pondělka budeme průběžně doplňovat tady: photos.app.goo.gl/9239cgJyahFk191o8
Pokud používáte službu Google Fotky, můžete se k albu připojit a mobil Vás upozorní, když do něj přidáme novou fotografii.

NEDĚLE 1. 7. 2018

Tábor začal a v rekreačním areálu Radost u Horního Jelení je pěkně živo. V neděli odpoledne se děti ubytovaly a seznámily se v oddílech - i když řada dětí už se zná z minulých let. Po večeři byl první nástup a na něj hned navazovala seznamovaci diskotéka. 
V půl desáté večer pak bylo slavnostní zahájení celotáborové hry. Ta se jmenuje "Nejlepší ro(c)k v Horním Jelení" - děti během hry prožijí celý kalendářní rok se všemi nejdůležitějšími okamžiky.
Na slavnostním zahájení děti přivítal Slunečník, Měsíčník a dvanáct postav představujících jednotlivé měsíce roku. U ohniště, kolem kterého postavy seděly, dětem řekly, co je v každém měsíci roku (tedy v průběhu tábora) čeká.
Fotografie z ptvního dne tábora najdete tady: photos.app.goo.gl/hNcoTPxBAcTcw6iQ7

Tábor 2018

INFORMACE PRO PŘIHLÁŠENÉ


POZOR – OPROTI LOŇSKÉMU ROKU ZMĚNA ZAČÁTKU A KONCE TÁBORA

PRAHA - odjezd autobusu na tábor, neděle 1. 7. 2018 - 12:00 - Kutvirtova ulice u křižovatky s Radlickou, u metra Radlická
Návrat autobusem z tábora v pátek 13. 7. 2018 - 18:00 - stejné místo (GPS: 50.052337, 16.071374).
Kontakt na doprovod autobusu: Martina Hanslíková - tel.: 603 426 619

PARDUBICE - odjezd autobusu na tábor, neděle 1. 7. 2018 - 14:00 - od sídla VČE, ulice Arnošta z Pardubic 2082
Návrat autobusem z tábora v pátek 13. 7. 2018 – 16:30 - stejné místo (GPS: 50.033344, 15.777765).
Kontakt na doprovod autobusu: Vladislava Mašková - tel.: 607 574 032

VLASTNÍ DOPRAVA:
neděli 1. 7. 2018 prosím přivezte děti do areálu RZ Radost (GPS: 50.052337, 16.071374mezi 13:00 a 14:00.
pátek 13. 7. 2018 si pro děti přijeďte mezi 16:00 a 18:00.
V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte hlavního vedoucího - Hanuš Hanslík - tel.: 605 281 424

MOŽNOST ODHLÁŠENÍ DĚTÍ - Pokud zjistíte, že Vaše přihlášené dítě nemůže na tábor z jakéhokoliv důvodu jet, dejte nám to prosím co nejdříve vědět. Kapacitu tábora už máme letos zcela naplněnu, ale hlásí se další zájemci. Pokud se odhlásíte, můžeme jim nabídnout Vaše místo. A samozřejmě Vám vrátíme peníze, pokud jste už zaplatili.
 
 
Základní informace pro rodiče přihlášených dětí
 
Úhrada ceny tábora - Pokud jste tábor ještě neuhradili, cenu tábora 4.150,- Kč stačí zaslat nejpozději do 30. 5. 2018 na účet číslo 264232868/0300 - jako variabilní symbol uvádějte prosím rodné číslo dítěte.
 
Kopie potvrzení od lékaře - Pokud jste nám ho zatím nezaslali, lze ho předat až při odjezdu dítěte na tábor (tedy buď u autobusu našim vedoucím - nebo osobně v táboře, pokud dítě povezete na tábor sami). Jelikož potvrzení platí nově dva roky a můžete ho využít i na jiné akce, zasílejte prosím jeho kopii, originál si ponechte. Formulář potvrzení najdete níže (lékař může samozřejmě použít i vlastní formulář).
 
Při odjezdu na tábor od Vás budeme potřebovat také vyplněný nástupní list - bezinfekčnost. Tento formulář musí být podepsán v den začátku tábora, proto je v něm toto datum předvyplněno. Formulář také najdete níže.
 
 
PŘI ODJEZDU NA TÁBOR JE TEDY NUTNÉ ODEVZDAT:
- podepsaný nástupní list - bezinfekčnost
- kartičku zdravotní pojišťovny - stačí kopie
- potvrzení od lékaře (pokud jste ho už předtím neposlali poštou či mailem)
- léky na 15 dní, pokud dítě nějaké užívá
 
 

Co mají mít děti s sebou - seznam základních potřeb
- sportovní obuv, pevné nepromokavé boty (ideálně holínky), domácí obuv
- bunda (větrovka), pláštěnka NUTNÁ!!!, svetr
- pokrývka hlavy (ideálně kšiltovka)
- tepláková souprava 2x, trička na dva týdny, kraťasy, plavky
- spodní prádlo, ponožky, pyžamo
- hygienické potřeby, ručník 2x, kapesníky, sluneční brýle, opalovací krém s vyšším faktorem, repelent proti komárům a klíšťatům
- baterka, malý batůžek, láhev cca 0,5l do batohu
- kapesné 100 až 300 Kč, podle věku dítěte
- masku na táborový karneval (volba masky je zcela na Vás)
- kufr dítěte označte jeho jménem a plnou adresou, do kufru dětem dejte seznam jejich věcí

Mobilní telefony a jiná elektronika
Nedoporučujeme, aby si děti braly na tábor mobilní telefony. Zejména to platí pro mladší děti, kterým se může stýskat. Hovory s rodinou v průběhu tábora totiž situaci nezlepšují, ale právě naopak. 
Používání mobilů dětmi proto bude omezeno na období poledního klidu a na období okolo večerky.
Pokud budete potřebovat děti kontaktovat, můžete to udělat prostřednictvím vedoucích (hlavní vedoucí - tel.: 605 281 424).
Zároveň vedení tábora nemůže nést zodpovědnost za veškeré cennosti, které děti mají (tedy kromě mobilu třeba tablet). V případě poškození či ztráty takového zařízení je věc zcela na zodpovědnost dítěte a jeho rodičů.

Prohlédněte děti, zda nemají vši
Pokud u dítěte v průběhu tábora - tedy včetně prvního dne po příjezdu na tábor - najdeme vši, budeme Vás kontaktovat a pošleme děti domů na odvšivení.

Adresa tábora, kam posílat dětem poštu
Dětem, zejména těm mladším, prosím na tábor určitě napište. Pošlete jim alespoň pohled, který je určitě potěší. Zejména v případě mladších dětí je vhodné odeslat jim dopis ještě před začátkem tábora (ve čtvrtek nebo v pátek), aby jim přišel hned na začátku týdne.

ADRESA PRO ZASÍLÁNÍ POŠTY:                 
jméno dítěte
RADOST CZECH REPUBLIC
Rudé Armády 121
533 74 Horní Jelení

 

 

Je to k nevíře, ale k dnešnímu dni (16. 1. 2018) máme zcela naplněnu kapacitu letošního tábora - TÁBOR 2018 je tak zcela obsazen! V posílání přihlášek jste byli velmi rychlí  Pokud se někdo nestihl přihlásit, je ještě možné poslat přihlášku, kterou budeme evidovat jako "náhradníka". Každý rok se některé děti odhlašují např. z důvodu nemoci, úrazu nebo třeba kvůli změněným plánům na léto. Náhradníci tak mají ještě šanci  Přihlášené děti (jejich rodiče) budeme s dostatečným předstihem před táborem informovat o dalších podrobnostech k táboru 2018.

TÁBOR 2018
INFORMACE A PŘIHLÁŠKY

Milé děti, vážení rodiče,
pro léto 2018 jsme pro Vás opět připravili Váš oblíbený tábor. A bude na co se těšit. Program tábora připravujeme už od září a jako vždy se vynasnažíme, aby byl pro děti velmi atraktivní a zábavný.
Úvodem Vás chceme informovat, že tábor bude tentokrát o dva dny kratší. Důvod je jednoduchý. Náklady související s organizací tábora, především náklady na potraviny, v posledních letech výrazně stouply. Nechtěli jsme ale tábor zdražovat, proto nám přišlo přijatelnější ho mírně zkrátit. Zároveň tak budete mít po konci školního roku alespoň jeden den k dobru na přípravu. Věříme, že tuto změnu pochopíte.

Místo konání tábora:
Rekreační areál Radost, Horní Jelení

Termín konání tábora:
neděle 1. 7. 2018 – pátek 13. 7. 2018

Cena tábora: 4.150,- Kč

Program tábora

Děti se mohou těšit na vše, co se jim na našich táborech líbilo. Čekají je nejrůznější hry, soutěže i oblíbené sporty. Celým táborem se ale bude prolínat především celotáborová hra - tentokrát nazvaná "Nejlepší ro(c)k". Název může být možná trochu matoucí, nepůjde totiž o muziku. V rámci celotáborové hry děti na táboře prožijí to nejzajímavější z celého běžného roku – od zimních radovánek přes Velikonoce až třeba po Vánoce. Jak to uděláme? Nechte se překvapit, na přípravách pilně pracujeme J. A to „c“ jsme do slova „rok“ přidali tak trochu jako výraz nejrůznějších překvapení, která na děti čekají.

Přihlášky a další dokumenty

Přihláška na tábor 2018 ve formátu xlsx - pro vyplnění v počítači a následné vytištění: PŘIHLÁŠKA_Horní_Jelení_2018_Tábor_pro_radost.xlsx (62027)

Přihláška na tábor 2018 ve formátu pdf - pro vytištění a ruční vyplnění: PŘIHLÁŠKA_Horní_Jelení_2018_Tábor_pro_radost.pdf (835203)

Formulář pro potvrzení zdravotní způsobilosti dítěte: Vyjádření lékaře o zdravotní způsobilosti dítěte 2018_1.pdf (886797)
Potvrzení je nově od ledna 2018 platné 2 roky.

Informační dopis o táboře 2018: Informace_Tábor_pro_radost_2018_2.pdf (1361186)

Věk dětí

Tábor je určen pro děti všech věkových skupin. Jako nejmladší se mohou hlásit děti, které už za sebou budou mít v době tábora 1. třídu základní školy. Jako nejstarší se mohou hlásit děti, kterým je maximálně 17 let.

Kam zasílat přihlášky

Jelikož je kapacita tábora omezená, je dobré poslat přihlášku co nejdříve. A to ideálně podepsanou a naskenovanou (nebo čitelně vyfotografovanou) mailem na adresu: taborproradost@gmail.com. Případně ji můžete zaslat poštou na adresu: RADOST CZECH REPUBLIC, Rudé armády 121, 533 74 Horní Jelení.

Kdy a na jaký účet zaslat platbu za tábor

Platbu za tábor prosím pošlete nejpozději do 30. 5. 2018 na účet číslo: 264232868/0300. Jako variabilní symbol prosím uveďte rodné číslo dítěte.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na níže uvedených telefonech nebo mailech. Rádi na cokoliv odpovíme.

hlavní kontaktní e-mail:  taborproradost@gmail.com

Pořadatel tábora:
Vladislava Mašková, 
607574032, rz-radost@holice.cz
Hlavní vedoucí tábora:
Hanuš Hanslík, 
605281424, hanus@hanslikovi.com
Michal Jeníček, 777335029, jenicemi@seznam.cz

Tábor pro radost

Tábor pro radost z.s.
Dašická 1752
53003, Pardubice
IČ: 07505515

Bankovní spojení:
2001527882/2010
taborproradost@gmail.com
Vytvořeno službou Webnode