Táborové video 2022

Verze HD 720p - velikost souboru 5,5 GB:
Odkaz 1 - služba Mega: mega.nz/file/EOhQlJDC#ZUg7rahy30ra6cZfwbFjHhls--MZzjPm175Wu3owSCU
Odkaz 2 - Onedrive: 1drv.ms/u/s!AmpBPjSm_vuPh8dYVgM2uKd3wLJCHA?e=voqRvh
Odkaz 3 - Google disk: drive.google.com/file/d/1oCPakToWfLP_2iWTDw5juVQBN8Xzp_Rp/view?usp=sharing

Verze Full HD 1080p - velikost souboru 9,4 GB:
Odkaz 1 - služba Mega: mega.nz/file/pCpgRARD#klauaPwpoL2yxVd9bW8OMsbY1GIU7bVI0WEig9WwAxM
Odkaz 2 - Onedrive: 1drv.ms/v/s!AmpBPjSm_vuPh8dushAengRzEcA47g?e=hRY2Qc

Táborová verze písně Ghostbusters

Tady si můžete stáhnout táborovou verzi písně Ghostbusters ve formátu mp3: mega.nz/file/RKQGWCJA#IKQP4PEzxnwhVsURIPV5WROHYS8KSwauwc9jUa5SEBk

TÁBOR 2022 ZPĚTNĚ DEN PO DNI
PÁTEK 15. 7. 2022

Tábor ve čtvrtek večer vyvrcholil závěrečnou diskotékou, ohňostrojem a zakončením celotáborové hry. Krotitelé duchů zvítězili nad Gozerem a zachránili Ředkovec před nadvládou temných sil.

V pátek ráno jsme dětem předali ceny za celotáborovou hru. Ocenili jsme i děti, které po celý tábor ve svých pokojích a chatkách udržovaly největší pořádek.
Před odjezdem se ještě děti stihnou podívat na právě dokončené táborové video. Večer vám sem na něj dáme odkaz ke stažení, abyste se na něj mohli s dětmi také podívat. Video zachycuje všechny zásadní okamžiky letošního tábora.

Pokud si děti budete vyzvedávat v areálu sami, přijeďte prosím mezi 14:00 a 16:00. Autobusy do Pardubic a Prahy by měly přijet okolo 16:30 na stejná místa, ze kterých děti na tábor odjížděly.

ČTVRTEK 14. 7. 2022

V noci byl superúplněk a v okolí tábora bylo chvílemi vidět skoro jako ve dne. V této atmosféře se odehrála noční hra pro dva nejstarší oddíly. Děti rozdělené do skupinek šly po mnohakilometrové námi neustále pečlivě hlídané trase okolními lesy a vesnicemi a musely získat dílky do skládačky.

Celé poslední táborové odpoledne se koná naše tradiční pouť. Po táboře jsou nejrůznější atrakce/disciplíny, na kterých si děti mohou vydělat táborové penízky. A za ně pak mohou nakupovat v našem speciálně vytvořeném táborovém bufetu. A nabídka je opravdu velmi pestrá. Máme vše od různých dobrot až po drobné hračky.

Fotografie ze čtvrtka budeme doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/x2bT9rgn1tuGMinC9

STŘEDA 13. 7. 2022

Sice už je středa, ale dnes začneme zprávou, která je ještě z úterního večera. Oddílům 1 až 10 jsme udělali stezku odvahy. Byly připravené dvě různé trasy. Pro mladší byla kratší trasa, pro starší delší a komplikovanější. Atmosféru nádherně dotvářel měsíc těsně před úplňkem. Nejstarší oddíly 11 a 12 budou mít dnes, ve středu večer, speciální akci.

Ve středu dopoledne se konala 10. etapa celotáborové hry. Duchové rozbili vodovod, děti ho musely znovu postavit a naplnit jeho prostřednictvím přistavenou nádobu. Podařilo se to všem, ale zvítězili ti nejrychlejší.
Odpoledne uděláme dětem po náročných posledních dnech volnější. Budou mít oddílové programy.

Ve středu dopoledne se konala 10. etapa celotáborové hry. Duchové rozbili vodovod, děti ho musely znovu postavit a naplnit jeho prostřednictvím přistavenou nádobu. Podařilo se to všem, ale zvítězili ti nejrychlejší.
Odpoledne uděláme dětem po náročných posledních dnech volnější. Budou mít oddílové programy.

Do dnešní fotogalerie jsme také přidali další snímky z úterního seskoku parašutistů. Jde o snímky vystřižené z videozáznamu, který při seskoku pořídili sami parašutisté. Schválně, jestli na některém z nich najdete náš tábor.

Fotografie ze středy, včetně shora uvedené noční stezky odvahy, budeme doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/kHrTL5hqukEhn88e8

ÚTERÝ 12. 7. 2022

V úterý se koná 9. etapa celotáborové hry, která je stejně jako ta pondělní celodenní. V dopolední části musely děti zápasit se slizem ducha Slimera, zjistit kód od zámku a vypustit ducha.
Na odpolední část hry máme pro děti připravené velké překvapení.
 

Od začátku tábora bodují naše zdravotnice každé ráno, jak mají děti uklizené pokoje a chatky. Na konci tábora ty nejlepší odměníme.

Odpoledne bylo druhé kolo 9. etapy celotáborové hry, v rámci kterého děti viděly seskok parašutistů (sluhů Gozerových, kteří temným silám přiletěly na pomoc). Jeden z létajících mužů shodil z výšky kokony, ze kterých děti musely vyluštit zprávu, která jim napověděla, jak ve hře pokračovat.

Fotografie z úterka budeme doplňovat do déto galerie: photos.app.goo.gl/y2owU2gPiXfCGkRy7

PONDĚLÍ 11. 7. 2022

V pondělí se koná 8. etapa celotáborové hry. Je pod nadvládou Pána klíče a Strážce brány a etapa je celodenní. Dopoledne se odehrála její první část. Děti během ní zavítaly do vzdálených míst, kam většina z nich během letošního tábora ještě nedošla.

Odpoledne byla druhá část 8. etapy celotáborové hry. Děti nejdříve musely najít správné klíče k zámkům, díky kterým se dostaly k marshmallownům. A z nich pak musely postavit Marshmallow mana.

Fotografie z pondělka budeme doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/vLHsA5tqUufT6Sv26

NEDĚLE 10. 7. 2022

Celý tábor na nedělním ranním nástupu: V tuto chvíli je tu celkem 157 dětí a 21 vedoucích, praktikantek, praktikantů a zdravotnic.

Nedělní 7. etapu celotáborové hry řídil duch rytíře Viléma Brtníka z Brtníku. Děti musely najít kopretinu a donést jí víle Leontýnce, aby ji vysvobodily ze zakletí. Podařilo se.

Fotografie z neděle budeme doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/Cnby7wHA3cmqAB2B7

SOBOTA 9. 7. 2022

Tábor je za svou polovinou. A do druhé poloviny se dnes posune i celotáborová hra.

Dopoledne měly děti oddílové programy.
O poledním klidu se dětem znovu zjevila víla Leontýnka. Je to předzvěst nedělního 7. kola celotáborové hry.

Sobotní odpoledne je věnováno 6. etapě celotáborové hry. Děti v lese loví duchy.

Dnes jsme na večerním nástupu rozdali diplomy vítězům páteční táborové olympiády. Diplomů bylo celkem přes 130. Více než polovina dětí uspěla alespoň v jedné z jedenácti disciplín.

Fotografie ze soboty budeme doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/DZ84TarBbRqybefJA

PÁTEK 8. 7. 2022

Mezi vedoucími máme několik výtečných kytaristů. A když spolu hrají Viktor (vedoucí nejstarších kluků) a Michal (vedoucí nejstarších holek), tak je to opravdu něco. Skvěle zvládají vše od klasických táborových písniček až po některé rockové hity.

Dnes je výjimečný den. Máme pauzu v celotáborové hře. Celé odpoledne se koná táborová olympiáda. Děti mohou soutěžit v celkem 11 disciplínách a jsou rozdělené do čtyřech kategorií podle věku a pohlaví. Předpokládáme, že úspěšným sportovcům předáme celkem okolo 130 diplomů.

Fotografie z pátku budeme doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/BA2DjcVPCsTgMg9bA

ČTVRTEK 7. 7. 2022

V táboře se na různých místech začaly objevovat záhadné pergameny. Děti řeší, co mohou znamenat.

Dnes jsme mimo jiné odhalili, že se do jednoho z našich vedoucích převtělil sluha mocného Gozera, konkrétně tvor známý jako Pán klíče. Naše zdatné krotitelské zdravotnice udělaly základní vyšetření a ve výzkumu záhadného tvora budou nadále pokračovat na ošetřovně.


Odpoledne se konala 5. etapa celotáborové hry. Při výzkumu duchů jsme došli k tomu, že mohou mít velmi odlišné a pestré barvy. A tím byla také inspirována i dnešní hra. Na několikakilometrové trase v okolí tábora si děti musely zapamatovat kombinaci barev a tu správnou kombinaci pak najít v táboře.


Fotografie ze čtvrtka budeme doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/RG61z62CN1BZRkHHA

STŘEDA 6. 7. 2022

Také letos vzniká táborové video, u kterého vám budou moci děti ukázat a vyprávět, co všechno letos na táboře zažily. Video zachytí všechny zásadní okamžiky tábora.

Celé středeční odpoledne bylo věnováno 4. etapě celotáborové hry - našim tradičním táborovým dostihům. Každý oddíl absolvoval jeden dostih a ostatní děti sázely na vítěze. Úspěšní závodníci i úspěšní sázkaři získali body pro svoje tlupy v celotáborové hře. Samostatným exhibičním závodem byl dostih vedoucích. Všichni se moc pobavili.Fotografie ze středy budeme doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/UgcefTz8S6rBamch8

ÚTERÝ 5. 7. 2022

V úterý nám od rána prší. Sice ne moc, je to takový vlahý letní deštíček, ale venku se být nedá. Děti tak zatím mají program "pod střechou."


Odpoledne už se zase udělalo krásně, přes mraky začalo prosvítat sluníčko, a tak mohla odstartovat i třetí etapa celotáborové hry. Duch Slimer po sobě v táboře zanechal spoustu slizu. Děti musely sliz transportovat a zlikvidovat.


Fotografie z úterka budeme doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/Gc6LYETCi9hFwyZi6

PONDĚLÍ 4. 7. 2022

Také letos máme pro děti připravené diplomy ve stylu celotáborové hry. A první z nich už jsme rozdávali.


Dopoledne šly všechny oddíly na vycházky do okolí tábora. Některé oddíly šly do lesa, jiné vyrazily do Lipnice.
Odpoledne se konala druhá etapa celotáborové hry. Týkala se hodně specifického ducha. Drobnou nápovědou by mohlo být, že hra se jmenovala "Hra na prd." A před děti znovu předstoupili i krotitelé, konkrétně Egon a Ray.

Fotografie z pondělka budeme doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/BHp3dbjirKC71CGj9

NEDĚLE 3. 7. 2022

Máme krásná nová táborová trička s motivem letošní celotáborové hry Krotitelé duchů na Ředkovci. A hned jsme v nich všechny děti i vedoucí vyfotografovali.
Tady je fotografie letošního týmu vedoucích a praktikantů.

A tady najdete galerii s fotografiemi všech oddílů: photos.app.goo.gl/TuK1gMpBdFMeqHii7

Odpoledne děti absolvovaly první etapu celotáborové hry s názvem Průvodce světem duchů. Na trase okolím tábora je čekaly informace u různých druzích duchů. A děti musely z daných možností uhodnout, jak se kterému duchovi říká. V závěru pak musely vyluštit tajenku se jménem zásadního ducha z Ghostbusters.

Fotografie z odpolední hry najdete tady: photos.app.goo.gl/LD8dvTbvg73Ti1Fe9

SOBOTA 2. 7. 2022

Tak jsme po roce opět na Ředkovci. A hned první táborový den byl velmi pestrý. Večer měly děti seznamovací diskotéku. Ale to hlavní se odehrálo po setmění - zahájení celotáborové hry Krotitelé duchů na Ředkovci.
Tohle zahájení bylo vůbec nejnáročnější, co jsme kdy připravovali. Měli jsme tu spoustu zvukových i obrazových efektů a scénář zahájení byl připravený s přesností na sekundy. Stálo to za to. Vše samozřejmě uvidíte v letošním táborovém videu. Zatím vám ukážeme aspoň několik fotografií.Fotografie ze zahájení celotáborové hry budeme doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/dsNjHcm7nztk833Y6

INFORMACE K ODJEZDU
NA TÁBOR
SOBOTA 2. 7. 2022

PRAHA - odjezd autobusu na tábor, sobota 2. 7. 2022 - 13:00 - Kutvirtova ulice u křižovatky s Radlickou, u metra Radlická (GPS: 50.0576536N, 14.3895142E)

Návrat autobusem z tábora v pátek 15. 7. 2022 – 16:30 – na stejné místo (GPS: 50.0576536N, 14.3895142E).

PARDUBICE - odjezd autobusu na tábor, sobota 2. 7. 2022 - 13:00 - od ČSOB Arény (zimní stadion) z parkoviště v ulici U Stadionu vedle mostu a stadionu – u řeky (GPS: 50.0410767N, 15.7694128E)

Návrat autobusem z tábora v pátek 15. 7. 2022 – 16:30 - stejné místo (GPS: 50.0410767N, 15.7694128E).

VLASTNÍ DOPRAVA:
V sobotu 2. 7. 2022 prosím přivezte děti do areálu Rekreačního střediska Ředkovec (GPS: 49.6342875N, 15.4465458E) mezi 13:00 a 14:00.
V pátek 15. 7. 2022 si pro děti přijeďte mezi 14:00 a 16:00.

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte hlavního vedoucího - Hanuš Hanslík - tel.: 605 281 424

CO ODEVZDAT PŘI ODJEZDU

- Nástupní list - bezinfekčnost - Nástupní list - bezinfekčnost - 2022.pdf (166,4 kB)
- Posudek zdravotní způsobilosti dítěte - vzor: Vyjádření lékaře o zdravotní způsobilosti dítěte 2022.pdf (151 kB) - lékaři mají obvykle svůj vlastní formulář - posudek platí 2 roky, stačí nám tedy jeho kopie - originál si nechte pro využití na další akce Vašich dětí.
- Kopie průkazu zdravotního pojištění dítěte
- Léky na 2 týdny (pokud dítě nějaké užívá).
- Pokud jde o covid-19, tak letos už narozdíl od let minulých není potřeba prokazovat očkování, prodělání nemoci či testy (viz info na vládním webu zde: covid.gov.cz/situace/rodina/detske-tabory-zotavovaci-akce).
 

Co mají mít děti s sebou - seznam základních potřeb
- SPACÁK – stejně jako loni budou děti i letos na tábor potřebovat spacák!!!
- sportovní obuv, pevné nepromokavé boty (ideálně holínky), domácí obuv
- bunda (větrovka), pláštěnka NUTNÁ!!!, svetr
- pokrývka hlavy (ideálně kšiltovka)
- tepláková souprava 2x, trička na dva týdny, kraťasy, plavky
- spodní prádlo, ponožky, pyžamo
- hygienické potřeby, ručník 2x, kapesníky, sluneční brýle, opalovací krém s vyšším faktorem, repelent proti komárům a klíšťatům
- baterka, malý batůžek, láhev cca 0,5l do batohu
- kapesné cca 100 až 300 Kč, podle věku dítěte
- zavazadlo dítěte označte jeho jménem a plnou adresou, do zavazadla dejte seznam věcí, které má dítě na táboře s sebou

Mobilní telefony a jiná elektronika
Nedoporučujeme, aby si děti braly na tábor mobilní telefony. Zejména to platí pro mladší děti, kterým se může stýskat. Hovory s rodinou v průběhu tábora totiž situaci nezlepšují, ale právě naopak.
Používání mobilů dětmi proto bude omezeno na období poledního klidu a na období okolo večerky.
Pokud budete potřebovat děti kontaktovat, můžete to udělat prostřednictvím vedoucích (hlavní vedoucí - tel.: 605 281 424).
Zároveň vedení tábora nemůže nést zodpovědnost za veškeré cennosti, které děti mají (tedy kromě mobilu třeba tablet, fotoaparát nebo mp3 přehrávač). V případě poškození či ztráty takového zařízení je věc zcela na zodpovědnost dítěte a jeho rodičů.

Prohlédněte děti, zda nemají vši
Pokud u dítěte v průběhu tábora - tedy včetně prvního dne po příjezdu na tábor - najdeme vši, budeme Vás kontaktovat a pošleme děti domů na odvšivení.

Adresa tábora, kam posílat dětem poštu
Dětem, zejména těm mladším, prosím na tábor určitě napište. Pošlete jim alespoň pohled, který je určitě potěší. Hlavně v případě mladších dětí je vhodné odeslat jim dopis ještě před začátkem tábora (ve čtvrtek nebo v pátek), aby jim přišel hned na začátku týdne.

ADRESA PRO ZASÍLÁNÍ POŠTY:                 
jméno dítěte
Rekreační zařízení Ředkovec
Světlá nad Sázavou
582 91

Tábor 2022

Velmi nás těší Váš mimořádný zájem o tábor, který nás letos nejen překvapil, ale dá se říci, že i zaskočil.
Kapacita našeho letošního tábora se totiž zcela zaplnila už k pátku 28. 1. 2022. Areál tábora bohužel není nafukovací. Už tak nemáme žádné volné místo. Nyní se můžete přihlásit jako "náhradníci" pro případ, že by se někdo odhlásil. "Náhradníky" budeme v případě, že se nějaké místo uvolní, ihned informovat.

Aktualizováno: 29. 6. 2022, 18:00

Místo konání tábora: Rekreační areál Ředkovec u Lipnice nad Sázavou
Termín konání tábora: sobota 2. 7. 2022 – pátek 15. 7. 2022
Cena tábora: 5.950,- Kč (pro přihlášky podané do 31. 1. 2022 platila zvýhodněná cena 5.750,- Kč)
 
Hlavním tématem tábora 2022 budou Krotitelé duchů – celotáborová hra inspirovaná legendární filmovou sérií, jejíž pokračování (podle recenzí velmi vydařené) bude mít celosvětovou premiéru v kinech 19. listopadu 2021 (premiéra bude ve stejný den i v ČR). Téma, kterým se tentokrát při přípravě celotáborové hry inspirujeme, nám dává velký prostor pro všechno, co dělá Tábor pro radost tak pestrý a pro děti atraktivní: Také s Krotiteli duchů tak bude na Ředkovci spojené velkolepé zahájení celotáborové hry plné originálních filmových masek a rekvizit. Připravujeme i náročné efekty, které pomůžou děti vtáhnout do děje. A že děti téma Krotitelů duchů zaujalo, to nám hlasitým potleskem daly na jevo už poslední den tábora 2021, kdy jsme jim téma příštího léta prozradili.
 

Přihlášky

Přihláška na Tábor pro radost 2022 - níže si ji můžete stáhnout ve dvou různých formátech - podle toho, který Vám více vyhovuje.
Formát pdf - vhodný pro vytištění a ruční vyplnění - a následné naskenování:
PŘIHLÁŠKA_2022_Tábor_pro_radost_2.pdf (190447)
Formát dokumentu excel - vhodný pro vyplnění v počítači:
PŘIHLÁŠKA_2022_Tábor_pro_radost_2.xlsx (63726)

Kompletní informace o táboře 2022 - informační dopis pro děti a rodiče:
Informace_Tábor_pro_radost_2022.pdf (590618)

Formulář pro vyjádření lékaře o zdravotní způsobilosti dítěte - lékaři mají obvykle své vlastní formuláře, ale pro všechny případy Vám tu nabízíme naši verzi: Vyjádření lékaře o zdravotní způsobilosti dítěte 2022.pdf (154653)

Nástupní list - bezinfekčnost - to je dokument, který od Vás budeme chtít až při nástupu dítěte na tábor: Nástupní list - bezinfekčnost - 2022.pdf (170370)

Kam zasílat přihlášky

Jelikož je kapacita tábora omezená, je dobré poslat přihlášku co nejdříve. A to ideálně podepsanou a naskenovanou (nebo čitelně vyfotografovanou) mailem na adresu: taborproradost@gmail.com.
Případně ji můžete zaslat poštou na adresu: Tábor pro radost z.s., Dašická 1752, 530 03 Pardubice.

Kdy a na jaký účet zaslat platbu za tábor

Rezervační zálohu 1000 Kč zašlete na níže uvedený účet do 30 dnů od přihlášení dítěte.
Doplatek ceny tábora prosím uhraďte nejpozději do 15. 5. 2022.

Účet pro platby: 2001527882/2010. Jako variabilní symbol prosím uveďte rodné číslo dítěte.

Vedení tábora a kontakty

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na níže uvedených telefonech nebo mailech. Rádi na cokoliv odpovíme.

hlavní kontaktní e-mail: taborproradost@gmail.com

Předseda spolku Tábor pro radost:
Michal Jeníček, 777 335 029, jenicemi@seznam.cz   

Hlavní vedoucí tábora:
Hanuš Hanslík, 605 281 424, hanus@hanslikovi.com

Tábor pro radost

Tábor pro radost z.s.
Dašická 1752
53003, Pardubice
IČ: 07505515

Bankovní spojení:
2001527882/2010
taborproradost@gmail.com
Vytvořeno službou Webnode