VIDEO Z TÁBORA 2020

Je tu slíbené video z letošního tábora - finální verze. Video můžete stahovat z libovolného z následujících odkazů - který vám více vyhovuje.
GOOGLE DISK: drive.google.com/file/d/1TRzYLhjVB82gB9pL83L38HQqTYmdMJzh/view?usp=sharing
ULOŽTO: uloz.to/file/W0BPPRxk6Aic/tabor-pro-radost-2020-video-mp4
MEGA: mega.nz/file/obohwJCb#dp2Rxd5mNaUxiIXQubNciSaq-P87pwVz2Kliqim5JAg
WEBSHARE: 1url.cz/mzVnd

PÁTEK 17. 7. 2020

Už se určitě na všechny děti moc těšíte, tak vám pro jistotu připomínáme, kdy a kam přijedou.

PRAHA - Návrat autobusem z tábora v pátek 17. 7. 2020 – 16:30 – Kutvirtova ulice u křižovatky s Radlickou, u metra Radlická (GPS: 50.0576536N, 14.3895142E).

PARDUBICE - Návrat autobusem z tábora v pátek 17. 7. 2020 – 16:30 - u ČSOB Arény (zimní stadion) na parkoviště v ulici U Stadionu vedle mostu a stadionu – u řeky (GPS: 50.0410767N, 15.7694128E).

VLASTNÍ DOPRAVA - V pátek 17. 7. 2020 si pro děti přijeďte mezi 14:00 a 16:00 do areálu Rekreačního střediska Ředkovec (GPS: 49.6342875N, 15.4465458E). Nejezděte prosím dříve, než ve 14:00 - děti budou mít do té doby program.

ČTVRTEK 16. 7. 2020

Čtvrtek - poslední celý táborový den - děti čeká spousta zážitků.
Celé čtvrteční odpoledne je věnováno naší tradiční táborové pouti. Po celém táboře jsou rozmístěné různé disciplíny/atrakce, na kterých si děti mohou vydělat táborové penízky. A za ně si pak mohou nakupovat věci ve speciálně jen pro dnešní den zřízeném táborovém bufetu. Letos jsme připravili obzvlášť širokou nabídku.
Velmi pestrý bude i čtvrteční večer. Děti budou mít závěrečnou rozlučkovou diskotéku.
Až se setmí, tak diskotéku přerušíme - a odehraje se velkolepé zakončení celotáborové hry. Máme připravené i překvapení.
V pátek dopoledne pak děti čeká vyhlášení výsledků celotáborové hry. Každé dítě dostane dárek i diplom. A oceníme také děti, které měly ve svých pokojích/chatkách v průběhu tábora nejlépe uklizeno. Úklid jsme totiž v průběhu celého tábora každý den bodovali.
Fotogalerii ze čvrtka budeme doplňovat zde: photos.app.goo.gl/zjadft17Hmupj1daA

STŘEDA 15. 7. 2020

Vyhodnotili jsme výsledky pondělní táborové olympiády. Rozdali jsme za ni více než 150 diplomů. Na prvních třech místech v celkem 13 disciplínách ve čtyřech kategoriích se umístila skoro polovina dětí z celého tábora. Skoro polovina dětí tak dostala za olympiádu nejméně jeden diplom.
Ve více než pěti sportech uspělo 7 dětí. Nejlepší olympionik skončil "na bedně" dokonce desetkrát.

Ve středu se konala poslední - už desátá - etapa celotáborové hry. Na více než čtyřkilometrové trase děti plnily úkoly, které připravil Thanos. Byla to celkem náročná trasa a děti se dostaly i do míst, která ještě během letošního tábora nenavštívily.

Fotogalerie ze středy je zde: photos.app.goo.gl/CZdnHpgw5N1U7e7w6

ÚTERÝ 14. 7. 2020

V úterý čekají děti hned dvě etapy celotáborové hry - osmá a devátá. Jedna je připravená na dopoledne, druhá na odpoledne. A večer ještě uděláme stezku odvahy pro mladší a střední oddíly.
Do konce tábora zbývá už jen několik dní a bude to fičák - ještě chceme stihnout spoustu věcí.
Počasí nám stále přeje, je krásně slunečno, ale není horko. Pro tábor je to úplně ideální.
Fotografie z úterý budeme doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/rGGEGyaz7Mk1mA4o6

PONDĚLÍ 13. 7. 2020

Hlavním programem dnešního dne byla tradiční táborová olympiáda. Děti soutežily ve 13 různých disciplínách. V každé z nich pak byly rozděleny na čtyři kategorie: mladší dívky, mladší chlapci, starší dívky a starší chlapci. V každé kategorii a v každé disciplíně oceníme tři nejlepší. Celkem nás tak čeká vypsání více než 150 diplomů. To nám bude chvíli trvat, takže vítěze vyhlásíme až v úterý.


Fotogalerii z pondělka najdete zde: photos.app.goo.gl/Z5WYgrkKM8D1pqXX7

NEDĚLE 12. 7. 2020

Tohle jsme připravovali opravdu hodně dlouho. Sedmá "intergalaktická" etapa celotáborové hry byla možná to nejsložitější, co jsme kdy na táboře vymysleli a realizovali. Bylo potřeba sehnat řadu různých povolení. Na poslední chvíli pak mohlo akci překazit počasí. Ale vyšlo to.

Gamora přesvědčila Avengers, aby Thor otevřel portál mezi dimenzemi. Jeho prostřednictvím pak přicestovali Avengerům na pomoc strážci galaxie, kteří seskočili z kosmické lodi na padácích. Během letu shodili na louku dvě stovky kokonů ukrývajících tajemnou zprávu. Děti musely všechny kokony najít (podařilo se) a zprávu rozluštit (také úspěch). Děti tak získaly důležité informace o počtech Thanosových armád. Informace nám pomůžou nad Thanosem zvítězit.


Rozsáhlá galerie z nedělní akce je zde: photos.app.goo.gl/tYrVoRBJcA6V81me9

SOBOTA 11. 7. 2020

Po horkém pátku se počasí zcela proměnilo a prožíváme deštivou sobotu. Pršet bude nejspíš celý den. Proto jsme zvolili "mokrou" variantu táborového programu. Dopoledne jsme pro děti spustili táborové kino.

Také odpoledne děti čeká program, který se celý bude odehrávat pod střechou. Děti čeká mezietapa celotáborové hry, kterou máme pro podobné případy vždy připravenou v záloze.

Tábor už se překlopil do své druhé poloviny a stejně tak celotáborová hra. Průběžné pořadí ukazuje některé možné favority. Ale není nic ztraceno. Ještě je dost času výsledky zvrátit. Druhý týden tábora bude v tomto ohledu určitě dramatický.
Fotografie ze soboty budeme doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/TfPXEK4d2rsZVxke6

PÁTEK 10. 7. 2020

Probudili jsme se do zřejmě nejteplejšího dne letošního tábora. Předpověď ČHMÚ pro naši oblast hlásí přes 32 stupňů Celsia. Tomu bude přizpůsoben i dnešní program - včetně odpolední šesté etapy celotáborové hry.
Fotogalerii z pátku budeme průběžně doplňovat na tomto odkazu: photos.app.goo.gl/og3qzYvbKw8aAmir9

Celotáborová hra se dnes celá konala u vody. Děti se účastnily nekolika soutěží. Při každé musely dopravit určité množství vody z místa na místo - pokaždé jiným způsobem.
Když hra skončila, tak se všichni šli vykoupat. Vedro bylo velké, ale u vody uprostřed lesů se to dalo krásně vydržet.
Večer tu byla krátká bouřka, ale jak rychle přišla, tak rychle odešla.


Statistika návštěvnosti naší webové stránky dobře ukazuje, jak návštěvnost vyskočila po začátku tábora. Těší nás, že pravidelně sledujete informace o táborovém programu. Děláte to také na naší facebookové stránce, na kterou se každý den podle statistik podívá většina rodičů letošních táborníků.

ČTVRTEK 9. 7. 2020

Máme za sebou pátou etapu celotáborové hry. Byla pro děti velmi náročná. A to nejen fyzicky - trasa hry měla několik kilometrů - ale byla náročná také na přemýšlení. Děti musely řešit nejrůznější vědomostní a znalostní úkoly. A během hry také poznaly další místa v okolí tábora.

Dnes také proběhl první souboj Thanose s Thorem, který bohužel skončil prohrou Thora. Ale není všem dnům konec, šlo o jedinou bitvu, nešlo o celou válku. Thor během tohoto souboje přišel o své kladivo a bude si muset poradit, co dál.

Fotogalerii ze čtvrtka najdete zde: photos.app.goo.gl/b3fSDRDtnBRgsPcN6

STŘEDA 8. 7. 2020

Takhle tady máme krásně. Tedy většinou. Ve středu odpoledne nám tu sice trochu zapršelo, ale dalo se to snést. V příštích dnech to má být zase lepší.
Na snímku je panorama s hradem Lipnice nad Sázavou uprostřed. Je to fotografované z kopce nad táborem - jedno z nejkrásnějších míst v okolí. Ale pěkných míst je tu spousta.
Ve středu odpoledne byla už čtvrtá etapa celotáborové hry. Vedl ji šéf Avengers Nick Fury. Na přibližně tři kilometry dlouhé trase se děti seznamovaly s blízkými městy a obcemi, jejich pamětihodnostmi, tradicemi a historickými osobnostmi.
Fotogalerie ze středy jsou v totmo albu: photos.app.goo.gl/hUoSg7HV9GZZt6Dq7

ÚTERÝ 7. 7. 2020

Také v úterý jsme se probudili do krásného slunečného dne. Sice se trochu ochladilo, ale počasí je stále velmi příjemné.
Rozběhly se už i souteže a hry v rámci oddílů. Dětem už jsme tak rozdali první diplomy. Ty jsou i letos, stejně jako je to u nás zvykem každý rok, s motivem aktuální celotáborové hry.

V rámci tábora jsme také tentokrát spustili speciální táborovou poštu. Děti si mohou vzájemně posílat vzkazy a hojně toho využívají. Jeden už dostali i vedoucí a praktikanti. Musíme se s ním pochlubit.

Fotografie z úterka najdete v této galerii: photos.app.goo.gl/T2Wu6wutmQ6Fd5dt8

PONDĚLÍ 6. 7. 2020

V pondělí čekala děti druhá etapa celotáborové hry, tentokrát pod vedením další superhrdinky Black Widow. Děti měly za úkol získat tajemný nápoj této členky Avengers. Celá hra se odehrávala v lese u tábora.

Dopoledne vyrazily starší oddíly do nedaleké Lipnice nad Sázavou, kde je stejnojmenný hrad. Cestou se děti stihly vykoupat v našem oblíbeném lomu. Voda je tam sice studená, ale za to velmi osvěžující.

Po poledni nám tu trochu sprchlo, ale bylo to v době oběda a poledního klidu, takže to náš program nijak nenarušilo. Počasí máme zatím pro tábor přímo ideální.
Fotogalerie z pondělka je zde: photos.app.goo.gl/SKkRhwGzpwsE3eiX8

NEDĚLE 5. 7. 2020

Ráno děti čekala první táborová rozcvička a pak už hurá do pestrého táborového programu.
Dopoledne jsme děti rozdělili do tlup, ve kterých budou hrát celotáborovou hru. Rozdali jsme jim také táborová trička s motivem celotáborovky. V tirčkách jsme hned všechny vyfotili - včetně oddílových fotek. Fotografie všech oddílů a další fotky z dnešního dne najdete v této galerii: photos.app.goo.gl/2JfUB79qeSUm5s4p8

A tady jsou naši letošní vedoucí a praktikanti.

Odpoledne byla první etapa celotáborové hry pod velením Kapitána Amerika. Děti hledaly v lese správná řešení celkem šedesáti otázek, které Kapitán připravil. A protože bylo teplo, stihly se pak děti také vykoupat v rybníce. Fotografie z odpoledních her jsou v této galerii: photos.app.goo.gl/VPpmgoeAyFbduajbA

SOBOTA 4. 7. 2020

Všechny děti dorazily do tábora v pořádku. A hned je čekal pestrý program. Když se děti ubytovaly a vybalily si, čekala je první táborová večeře a první nástup. Na něm se dětem představili všichni vedoucí a praktikanti. A pak už začala seznamovací diskotéka.
Po setmění následovalo zahájení celotáborové hry. Do tábora zavítali Avengers. Pro děti jsme připravily velkolepé představení, ve kterém se jim za doprovodu laserových efektů ukázali všichni superhrdinové. Ti budou provázet celým táborem.

Fotogalerii ze soboty najdete zde: photos.app.goo.gl/caYKMG59RmGT6UfA7

TÁBOR 2020

Milé děti, vážení rodiče,
pro léto 2020 jsme pro Vás opět připravili Váš oblíbený tábor. A bude na co se těšit. Program tábora připravujeme už od konce toho loňského a jako vždy se vynasnažíme, aby byl pro děti velmi atraktivní a zábavný.

Informace aktualizována 3. 7. 2020: Kapacita letošního tábora je zaplněna.
Informace k aktuální situaci: TÁBOR SE USKUTEČNÍ PODLE PLÁNU.
15. 5. 2020 oznámilo ministerstvo zdravotnictví, že tábory se budou moci konat od 27. 6. s počtem účastníků až 300. Do těchto podmínek se tedy pohodlně vejdeme.

Zároveň ministerstvo stanovilo zvýšená hygienická opatření (jako například častou dezinfekci jídelny, sociálních zařízení atd.), která pro nás nepředstavují žádný problém. Taktéž jsme schopni realizovat všechna další opatření a doporučení, která se týkají organizace tábora. Stanovená opatření se našeho plánovaného programu nijak zásadně nedotknou.
Takže - už 4. července startujeme - a máte se na co těšit!

Naplno pokračujeme v přípravách tábora. Už máme i masky na celotáborovou hru - viz foto.

V rubrice INFORMACE K ODJEZDU (do rubriky se dostanete klikem na tento její název nebo přes menu této stránky) jsme aktualizovali časy odjezdů na tábor. Nyní jsou tam uvedeny přesné časy letošních odjezdů autobusů z Prahy a Pardubic. Najdete tam také, kdy máte děti na tábor přivézt, pokud jste zvolili vlastní dopravu.
Ve stejné rubrice najdete také aktualizovaný seznam věcí, které mají děti na tábor mít s sebou.

Základní informace o táboře 2020

Místo konání tábora: Rekreační areál Ředkovec u Lipnice nad Sázavou
Termín konání tábora: sobota 4. 7. 2020 - pátek 17. 7. 2020
Cena tábora: 5.700,- Kč
(Pro přihlášky přijaté do 31. 1. 2020 platí zvýhodněná cena 5.500,- Kč)

Tentokrát pro děti připravujeme celotáborovou hru na téma filmové a komiksové série Avengers, která je mezi dětmi v současné době velmi oblíbená. Děti se v rámci celotáborové hry setkají s velkým množstvím filmových superhrdinů a po jejich boku budou řešit dobrodružné úkoly. Vše začne jako vždy velkolepě pojatým zahájením celotáborové hry, která se pak bude prolínat celým táborem. Připravujeme ji tak, aby bavila jak ty úplně nejmenší děti, tak ty nejstarší.

Oproti roku 2019 bude tábor o jeden den delší. Tomu odpovídá také oproti poslednímu táboru vyšší cena, kterou jsme museli zvýšit také kvůli růstu nákladů. Ale protože se snažíme cenu držet co nejníže, rozhodli jsme se Vás nižší cenou motivovat k brzkému podání přihlášek. Včasné přihlášení dětí nám totiž umožňuje lépe plánovat náklady nutné pro organizaci tábora.

Pokud tedy přihlásíte své děti do 31. 1. 2020, bude pro Vás cena tábora 5.500,- Kč. Pro později zaslané přihlášky, tedy pro přihlášky podané od 1. 2. 2020, bude cena tábora 5.700,- Kč. V ceně je kromě ubytování zahrnuto stravování 5x denně, nepřetržitý pitný režim, pojištění účastníků tábora, zdravotní dohled a samozřejmě kompletní program tábora – prostě vše, na co jsou děti na našich táborech zvyklé.  

Všechny peníze, které zaplatíte, jsou určeny pro táborový program Vašich dětí. Vedoucí tábor dělají zcela bez nároku na jakýkoliv honorář.

Program tábora

Děti se mohou těšit na vše, co se jim na našich táborech vždy líbilo. Čekají je nejrůznější hry, soutěže i oblíbené sporty. Vybavení našeho tábora každý rok doplňujeme a zlepšujeme. Děti se tak vždy mohou těšit na novinky a překvapení.

Věk dětí

Tábor je určen pro děti všech věkových skupin. Jako nejmladší se mohou hlásit děti, které už za sebou budou mít v době tábora 1. třídu základní školy. Jako nejstarší se mohou hlásit děti, kterým je maximálně 17 let.

Přihlášky

Přihláška na Tábor pro radost 2020 - níže si ji můžete stáhnout ve dvou různých formátech - podle toho, který Vám více vyhovuje.
Formát pdf - vhodný pro vytištění a ruční vyplnění - a následné naskenování:
PŘIHLÁŠKA_2020_Tábor_pro_radost_2.pdf (190048)
Formát dokumentu excel - vhodný pro vyplnění v počítači:
PŘIHLÁŠKA_2020_Tábor_pro_radost_2.xlsx (63627)
 
Kompletní informace o táboře 2020 - informační dopis pro děti a rodiče:
Formulář pro vyjádření lékaře o zdravotní způsobilosti dítěte - lékaři mají obvykle své vlastní formuláře, ale pro všechny případy Vám tu nabízíme naši verzi: Vyjádření lékaře o zdravotní způsobilosti dítěte 2020.pdf (1034135)
 
Nástupní list - bezinfekčnost - to je dokument, který od Vás budeme chtít až při nástupu dítěte na tábor:
 

Kam zasílat přihlášky

Jelikož je kapacita tábora omezená, je dobré poslat přihlášku co nejdříve. A to ideálně podepsanou a naskenovanou (nebo čitelně vyfotografovanou) mailem na adresu: taborproradost@gmail.com.
Případně ji můžete zaslat poštou na adresu: Tábor pro radost z.s., Dašická 1752,
530 03 Pardubice.

Kdy a na jaký účet zaslat platbu za tábor

Rezervační zálohu 1000 Kč zašlete na níže uvedený účet do 30 dnů od přihlášení dítěte.
Doplatek ceny tábora prosím uhraďte nejpozději do 15. 5. 2020.

Účet pro platby: 2001527882/2010. Jako variabilní symbol prosím uveďte rodné číslo dítěte.

Vedení tábora a kontakty

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na níže uvedených telefonech nebo mailech. Rádi na cokoliv odpovíme.

hlavní kontaktní e-mail: taborproradost@gmail.com

Předseda spolku Tábor pro radost:
Michal Jeníček, 777 335 029, jenicemi@seznam.cz   

Hlavní vedoucí tábora:
Hanuš Hanslík, 605 281 424, hanus@hanslikovi.com

Tábor pro radost

Tábor pro radost z.s.
Dašická 1752
53003, Pardubice
IČ: 07505515

Bankovní spojení:
2001527882/2010
taborproradost@gmail.com
Vytvořeno službou Webnode