TÁBOROVÉ VIDEO 2021

Video z letošního tábora si můžete stáhnout z následujících odkazů:
Google disk: 
drive.google.com/file/d/1orVcJOwQSiEGsLCW2ERphIUO_SFySfoc/view?usp=sharing
Mega: 
mega.nz/file/5CoUTDSa#-Y7IfLPQ_zXjik2DgT1l8hd7qSdFbUT-JbfUPB3Ow9A

PÁTEK 16. 7.

V pátek ráno jsme vyhlásili výsledky celotáborové hry. Všechny děti dostaly za účast ve hře diplom a také dárky. Dopoledne si pak děti balily.
Po obědě jim pustíme hotové táborové video. Odkaz ke stažení videa Vám pošleme dnes večer, abyste se na něj mohli také s dětmi podívat.

INFORMACE K NÁVRATU Z TÁBORA

PRAHA - Návrat autobusem z tábora v pátek 16. 7. 2021 - 16:30 (GPS: 50.0576536N, 14.3895142E).

PARDUBICE - Návrat autobusem z tábora v pátek 16. 7. 2021 - 16:30 (GPS: 50.0410767N, 15.7694128E).

VLASTNÍ DOPRAVA:
V pátek 16. 7. 2021 si pro děti přijeďte mezi 14:00 a 16:00.

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte hlavního vedoucího - Hanuš Hanslík - tel.: 605 281 424

ČTVRTEK 15. 7.

Poslední plnohodnotný den tábora je v plném proudu. Dopoledne se areál skoro vyprázdnil, většina oddílů šla do lesa nebo do Lipnice. Je to poslední příležitost k procházkám po okolí. Celé odpoledne bude naše tradiční táborová pouť. Večer nás pak čeká zakončení celotáborové hry, rozlučková diskotéka a také jedno překvapení.

Poslední táborové odpoledne pořádáme už tradičně táborovou pouť. Děti soutěží v nejrůznějších disciplínách, které jsou rozmístěné po celém táboře. Za úspěšné splnění každé disciplíny dostávají děti táborové penízky. A za ně si mohou nakupovat věci v táborovém bufetu.

Letošní nabídka táborového bufetu vytvořeného speciálně pro závěrečnou pouť je velmi pestrá. O bufet se starají praktikantky Kiki, Anička a Eliška.

Fotografie ze čtvrtka budeme doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/RGWrxLpGAf6q51gg9

STŘEDA 14. 7.

Také letos vzniká z našeho tábora video zachycující zásadní okamžiky posledních dvou týdnů na Ředkovci. Děti video uvidí tradičně ještě v pátek před odjezdem domů. S vámi se na něj mohou podívat v pátek večer, kdy pošleme rodičům do mailu odkaz ke stažení videa. 

Dopoledne pršelo, takže děti měly trochu odpočinkový program. Po obědě už se ale zase objevilo sluníčko.
Celé odpoledne se koná dvanácté - už poslední - kolo celotáborové hry. Tučňáci vzali kramle a zametají po sobě stopy. Děti musí najít správnou cestu. A není to vůbec jednoduché. Kdo má smůlu, může jít i třikrát delší trasu.

Fotografie ze středy budeme doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/nkr8CSU9WwnP9SJDA

ÚTERÝ 13. 7.

Nejstarší oddíly měly náročnou noční hru. Děti rozdělené do malých skupinek musely dorazit na místa mimo tábor, kde na ně čekaly hlídky. Pak se zase musely vrátit zpět, najít ostatní členy své skupinky - a nenechat se při tom všem chytit od kontrolních skupin. Bylo to velmi napínavé.

V úterý řádí v táboře a jeho okolí zákeřné madagaskarské šelmy fosy. S nimi si děti musí poradit hned při dvou kolech celotáborové hry - dopoledne je desátá etapa, odpoledne jedenáctá.

Fotografie z úterka doplňujeme zde: photos.app.goo.gl/QKWuVUawKLwUH8hq5

PONDĚLÍ 12. 7.

Na pondělním ranním nástupu jsme vyhlašovali vítěze mnoha oddílových soutěží. Děti dostávaly diplomy a k nim také drobné dárky.

Snažíme se, aby byl náš tábor i přes velmi pestrý program co nejlevnější. Daří se nám to i díky sponzorům. Letos na táborové aktivity přispěla společnost Manta Energy, na přiloženém snímku přebíráme dárkový šek od této firmy. Pomáhají nám i další. Mnoho nového sportovního vybavení nám letos darovala firma Schoolsport.cz. A dlouholetým partnerem Tábora pro radost je společnost Toner RL. Všem moc děkujeme.

V táboře v pondělí odpoledne řádili tučňáci, kteří měli na starosti další kolo celotáborové hry. Tučňáci Skipper a Kowalski se rozhodli sestřelit letadlo, aby ho pak mohli znovu sestrojit a odletět domů. Děti tak měly za úkol posbírat "trosky" letadla a z nich zase postavit co nejlepší stroje. Všem se to nakonec podařilo.

Fotografie z pondělka budeme doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/HYHZuQ5KTiMqapZj7

NEDĚLE 11. 7.

Nedělní dopoledne trávily většinou děti procházkami po blízkém okolí tábora. Nedaleko areálu je krásná studánka. U té si některé oddíly vyráběly lodičky a pouštěly je po potoce.

Odpoledne bylo další - už sedmé - kolo celotáborové hry. Tentokrát děti plnily různé úkoly zadané králem Jelimánem.

Fotografie z neděle budeme doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/3j1uY2FLbMeFz8qR8

SOBOTA 10. 7.

Sobota byla věnována dalšímu kolu celotáborové hry. V rámci šesté etapy děti připravovaly pokrm pro zvířátka z Madagaskaru, konkrétně Mártyho chaluhu na špejli. Děti nejprve musely vyluštit křízovku, ze které se dozvěděly, kde získají potřebné ingredience. Z nich pak vyráběly těsto. Hotový produkt opékaly na ohni.

Výroba potravin pro vyhládlá madagaskarská zvířátka dopadla velmi dobře. Děti odpoledne na ohni upekly a večer porotě odprezentovaly své výtvory. Některé kousky dokonce velmi dobře chutnaly.

 
Výroba potravin pro vyhládlá madagaskarská zvířátka dopadla velmi dobře. Děti na ohni upekly a porotě odprezentovaly své výtvory. Některé kousky dokonce velmi dobře chutnaly.

V sobotu večer jsme také vyhlásili vítěze páteční táborové olympiády. Ze 142 dětí, které nyní na táboře máme, se na medailových pozicích alespoň jednou umístilo 74 dětí, tedy více než polovina. Řada dětí ale uspěla vícekrát. Sedm nejúspěšnějších jsme vyhlásili sportovci roku. Celkem jsme za olympiádu rozdali přes 150 diplomů.

Fotografie ze soboty budeme doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/UHMFtneLN6zZNXph7

PÁTEK 9. 7.

Večerní a noční bouřky jsme v pořádku přečkali a od pátečního dopoledne už na nás znovu vykukuje zpoza mraků sluníčko.
Dopoledne měly děti oddílové programy. Nejstarší oddíly si například vymyslely soutěž, ve které šlo o to, kolik kusů oblečení na sebe může jeden člověk s pomocí ostatních navléci. Vítěz měl na sobě 75 kusů oblečení.

Celé páteční odpoledne je věnováno táborové olympiádě. V areálu jsme připravili třináct různých disciplín, ve kterých děti soutěží ve čtyřech kategoriích. Samostatně budou vyhodnoceny výkony mladších dívek, mladších chlapců, starších dívek a starších chlapců. Počasí nám opět přeje, je krásné odpoledne.


Fotografie z pátku budeme doplňovat do této fotogalerie: photos.app.goo.gl/wy2qRVEe9jboanra6

ČTVRTEK 8. 7.

Ve čtvrtek ráno navštívila tábor kapitánka Chantel DuBoisová. Ta jde po stopě zvířátek z Madagaskaru. Chce je ulovit, aby se stala její trofejí. Zvířátka zákeřné kapitánce naštěstí unikla.

Dopoledne se potom konala už pátá etapa celotáborové hry. Děti hledaly cestu k pokladu. Byl to takový velmi dobře promyšlený a náročný orientační závod. Všichni se ale úspěšně dostali až do cíle.

Fotografie ze čtvrtka budeme doplňovat zde: photos.app.goo.gl/7XUTiw4dKpyCoL3c7

STŘEDA 7. 7.

Jako každý rok máme i letos pro děti připravené speciálně vytvořené diplomy s motivem celotáborové hry. Diplomy zatím děti dostávají hlavně za oddílové soutěže.

Středeční dopoledne jsme věnovali čtvrté etapě celotáborové hry. Žirafák Melmen se cítil nemocen. Děti musely přijít na to, jak mu pomoci. Na trase hry plnily nejrůznější úkoly týkající se první pomoci. Připraveny byly dvě různé trasy. Větší děti měly delší trasu a náročnější úkoly. Pro menší děti jdme připravili kratší trasu s jedoduššími úkoly.

Fotografie ze středy budeme doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/zrvgLJyuJ6yft9Ea9

ÚTERÝ 6. 7.

Úterní dopoledne bylo v táboře velmi pestré. Děti měly oddílové programy, například střelbu ze vzduchovky.

Odpoledne se konala třetí etapa celotáborové hry. Úvodem se děti dozvěděly, že zvířátka z Madagaskaru přišla o všechnu vodu. Děti jim tak musely nejrůznějšími komplikovanými způsoby dopravit dostatek vody z jiných zdrojů. A jelikož odpolední teploty dosahovaly třiceti stupňů, dětem vůbec nevadilo, že se u toho občas namočily. Když hra skončila, šli se samozřejmě všichni vykoupat.


Fotografie z úterka budeme průběžně doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/x6BPj9pZXAT9pmxUA

PONDĚLÍ 5. 7.

V pondělí dopoledne většina oddílů vyrazila na procházku do nedaleké Lipnice nad Sázavou, kde stojí stejnojmenný hrad. Od hradu je krásný výhled do okolí.

Odpoledne se konala druhá etapa celotáborové hry, kterou její autor lev Alex nazval Sprint Madagaskar Open. Na trase v okolí tábora děti plnily nejrůznější úkoly. A protože to bylo na čas, všichni se pěkně proběhli.


Fotografie z pondělí budeme doplňovat do této fotogalerie: photos.app.goo.gl/So85NjMsgV8HModb8

NEDĚLE 4. 7.

V neděli dopoledne jsme dětem rozdali letošní táborová trička a hned jsme udělali oddílové fotografie. Fotografie všech oddílů najdete v této galerii: photos.app.goo.gl/2L91juLjUf77zFB66

Odpoledne byla první etapa celotáborové hry. Děti šly po šestikilometrové trase, na které je čekalo deset otázek týkajících se Madagaskaru - jak toho filmového, tak skutečného. Správné odpovědi musely děti vyplnit do křížovky a vyluštit tajenku. Děti se během této hry dozvěděly řadu zajímavostí o největším africkém ostrově.


Fotogalerie ze hry je na tomto odkazu: photos.app.goo.gl/Jusz5TZWGrYScn8s8

SOBOTA 3. 7.

Tábor začal krásně. Jen co odpoledne přijely děti, po pošmourném dopoledni vyšlo sluníčko a máme nad sebou krásně modrou oblohu.
Děti se rozdělily do oddílů a seznamují se. Jelikož se většina z nich zná z minulých let, tak si mají co vyprávět.

Večer se konalo zahájení celotáborové hry. Děti se seznámily s králem Jelimánem a s jeho pobočníkem Morisem. Přijela také zvířata z newyorské zoo. Nechyběly ani fosy, přišli tučňáci i opice. Na závěr si děti se zvířátky na Madagaskaru zatancovaly. Bylo to jelimánovsky velkoúžasnolepé.

Místo konání tábora: Rekreační areál Ředkovec u Lipnice nad Sázavou
Termín konání tábora: sobota 3. 7. 2021 – pátek 16. 7. 2021
Cena tábora: 5.800,- Kč (pro přihlášky podané do 31. 1. 2021 platila zvýhodněná cena 5.600,- Kč)

Hlavním tématem tábora 2021 bude Madagascar – při tvorbě celotáborové hry se tentokrát inspirujeme stejnojmennou animovanou filmovou sérií, kterou si oblíbily všechny generace dětí. Madagascar je charakteristický nejen originálními příběhy, ale i komickými situacemi, které vyvolávají úsměvy na tvářích dětí i dospělých. Tuto atmosféru se spolu s hrdiny filmové série pokusíme přenést i do tábora.

Přihlášky

Přihláška na Tábor pro radost 2021 - níže si ji můžete stáhnout ve dvou různých formátech - podle toho, který Vám více vyhovuje.
Formát pdf - vhodný pro vytištění a ruční vyplnění - a následné naskenování:
PŘIHLÁŠKA_2021_Tábor_pro_radost_1.pdf (191568)
Formát dokumentu excel - vhodný pro vyplnění v počítači:
PŘIHLÁŠKA_2021_Tábor_pro_radost_1.xlsx (63652)

Kompletní informace o táboře 2021 - informační dopis pro děti a rodiče:
Informace_Tábor_pro_radost_2021.pdf (528,7 kB)

Formulář pro vyjádření lékaře o zdravotní způsobilosti dítěte - lékaři mají obvykle své vlastní formuláře, ale pro všechny případy Vám tu nabízíme naši verzi: Vyjádření lékaře o zdravotní způsobilosti dítěte 2021.pdf (151 kB)

Nástupní list - bezinfekčnost - to je dokument, který od Vás budeme chtít až při nástupu dítěte na tábor: Nástupní list - bezinfekčnost - 2021.pdf (168,1 kB)

Kam zasílat přihlášky

Jelikož je kapacita tábora omezená, je dobré poslat přihlášku co nejdříve. A to ideálně podepsanou a naskenovanou (nebo čitelně vyfotografovanou) mailem na adresu: taborproradost@gmail.com.
Případně ji můžete zaslat poštou na adresu: Tábor pro radost z.s., Dašická 1752, 530 03 Pardubice.

Kdy a na jaký účet zaslat platbu za tábor

Rezervační zálohu 1000 Kč zašlete na níže uvedený účet do 30 dnů od přihlášení dítěte.
Doplatek ceny tábora prosím uhraďte nejpozději do 14. 5. 2021.

Účet pro platby: 2001527882/2010. Jako variabilní symbol prosím uveďte rodné číslo dítěte.

Vedení tábora a kontakty

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na níže uvedených telefonech nebo mailech. Rádi na cokoliv odpovíme.

hlavní kontaktní e-mail: taborproradost@gmail.com

Předseda spolku Tábor pro radost:
Michal Jeníček, 777 335 029, jenicemi@seznam.cz   

Hlavní vedoucí tábora:
Hanuš Hanslík, 605 281 424, hanus@hanslikovi.com

Tábor pro radost

Tábor pro radost z.s.
Dašická 1752
53003, Pardubice
IČ: 07505515

Bankovní spojení:
2001527882/2010
taborproradost@gmail.com
Vytvořeno službou Webnode