TÁBOR 2019
předběžná informace

Dobrý den všem. Dostáváme mnoho dotazů, jak to bude s naším táborem příští rok. Ptáte se především proto, že se řada z Vás doslechla, že areál RZ Radost v Horním Jelení mění majitele. Ano, areál skutečně mění majitele a v tuto chvíli není nic jisté. Máme zatím nezávazný příslib, že budeme moci i v roce 2019 tábor v Horním Jelení uspořádat. A děláme vše pro to, aby tomu tak skutečně bylo. Nicméně pro jistotu připravujeme i záložní variantu - pokud by nebylo možné tábor uspořádat v Horním Jelení, udělali bychom ho někde jinde (možné varianty jsou v jednání).

Jakmile budeme mít jistotu, co a jak, budeme Vás informovat a zveřejníme přihlášky na tábor 2019. Věříme, že se to podaří co nejdříve. Odhadujeme, že by to mohlo být v průběhu listopadu.

VIDEO Z TÁBORA 2018


Tady máte ke stažení video z letošního tábora. Je dlouhé 50 minut a ukazuje všechny hlavní okamžiky tábora. Máte ho k dispozici ve dvou verzích, které se liší kvalitou a velikostí souboru.
HD verze - velikost souboru 4 GB: 
Kvalitnější verze v plném Full HD rozlišení - velikost souboru 6 GB: 
drive.google.com/file/d/1hG1DyyTD4MWFKFp4j4Sa8EQYxT3kqNVv/view?usp=sharing
Náš profil na Facebooku: www.facebook.com/taborproradost/

PÁTEK 13. 7. 2018

V pátek dopoledne jsme vyhlásili výsledky celotáborové hry. Všechny děti dostaly diplomy a ceny. Fotografie z pátku najdete zde: photos.app.goo.gl/vvduZicE3VSfdmS78
Odpoledne tábor končí - pro jistotu připomínáme časy návratu dětí domů:
AUTOBUS PRAHA - Autobus přijede v 18:00 na stejné místo, odkud na tábor odjížděl - tedy do Kutvirtovy ulice u křižovatky s Radlickou - u stanice metra Radlická.
AUTOBUS PARDUBICE - Autobus přijede v 16:30 na stejné místo, odkud na tábor odjížděl - tedy k sídlu VČE do ulice Arnošta z Pardubic
VLASTNÍ DOPRAVA - Do areálu RZ Radost u Horního Jelení si prosím pro děti přijeďte mezi 16:00 a 18:00.
Případné dotazy - Hanuš Hanslík, hlavní vedoucí tábora - telefon: 605281424

ČTVRTEK 12. 7. 2018

Probudili jsme se do krásného slunečného dne. Čtvrtek je posledním úplným dnem tábora (v pátek odpoledne tábor končí), tak si den pěkně užijeme.
Na odpoledne nám meteorologové věštili nějaké přeháňky. Naštěstí to není tak hrozné, jak to ráno podle předpovědi vypadalo. Mělo hodně pršet, ale nakonec jen chvílemi poprchává, takže to pro nás není problém.
Celé odpoledne je věnováno táborovým "vánočním trhům". Děti plní po celém táboře nejrůznější úkoly, za které dostávají táborové "penízky". A za ty si mohou nakupovat věci ve speciálně vytvořeném táborovém bufetu. Máme tam bohaté zásoby.
Dnešní večer bude silvestrovský.
Fotografie ze čtvrtka budeme průběžně doplňovat zde: photos.app.goo.gl/wCdisdMsVpik9BY29

STŘEDA 11. 7. 2018

Večer měly všechny děti velkou "dušičkovou" stezku odvahy. Pomáhal ji připravit nejstarší oddíl. Všechny děti byly moc statečné a stezku si báječně užily.
Ve středu ráno vyrazily některé oddíly - především nejmladší dívky a chlapci - na celodenní výlet do Častolovic. Šly pěšky do Borohrádku a odtamtud jely vlakem. Do cíle výletu jsme jim přivezli oběd.
Ostatní oddíly si udělaly svůj program v táboře. Třeba osmý oddíl si naplánoval celodenní hru na téma filmové série Hunger games. Kluci se na tuto hru těšili několik dní.
Večer nás čeká předání vlády prosinci a s tím spojený začátek Vánoc. Proto jsme také v táboře odpoledne zdobili vánoční stromek.
Galerii ze středy budeme doplňovat zde: photos.app.goo.gl/bpbRTbtRLe6RjvB97

ÚTERÝ 10. 7. 2018

V úterý ráno jsme se v rámci celotáborové hry přesunuli už do měsíce října. Odpovídá tomu také počasí. Ráno pršelo - poprvé během letošního tábora. Přes den občas trochu poprchává, ale není to nic tragického. Větší část dopoledního programu jsme ale raději dělali ve vnitřních prostorách.
Ráno jsme hodnotili upečené bochníky chleba z pondělní dožínkové části celotáborové hry. Všem se chleby moc povedly. Každý byl úplně jiný, ale všechny chutnaly výborně.
Pak už děti v rámci říjnové etapy celotáborovky například vyráběly draky.
Odpoledne jsme uspořádali turnaj v kolektivních sportech. Týmy chlapců hrály fotbal, týmy dívek hrály přehazovanou. Vrcholem odpoledne byl zápas vedoucích s dětmi ve volejbale. Děti vyhrály 3:0 na sety!
Dívky z nejmladších oddílů si na sportovní turnaj připravily moc pěkné předtančení.
Fotogalerii z úterý budeme doplňovat zde: photos.app.goo.gl/Q9VUjnyzpqgi6x4H9

PONDĚLÍ 9. 7. 2018

Kluci z osmého oddílu spali v noci na pondělí kousek od tábora pod širákem. Bylo to pro ně velké dobrodružství. Tábořili okolo ohně, vyprávěli si nejrůznější historky, hráli na kytaru a pozorovali hvězdy. Měli z toho ohromný zážitek.
V pondělí dopoledne nám také do tábora přijela každoroční kontrola z Krajské hygienické stanice v Hradci Králové (každoročně kontrolují všechny velké tábory - jsme na tyto kontroly připraveni). Kontrolou jsme prošli bez jediné závady.
V celotáborové hře jsme postoupili na konec léta - jsme na rozhraní srpna a září - slavíme dožínky. Děti si v rámci celotáborové hry dopoledne musely vysloužit ingredience k výrobě chleba. Každá skupina dětí pak po poledním klidu udělala těsto a nechala ho kynout. V podvečer pak děti vyrobily "bochánky", které pečeme. Uvidíme, jaké bochníky chleba se podařilo dětem vytvořit.
V táboře máme také ode dneška zapůjčený nafukovací skákací hrad. Budeme ho tu mít několik dní, takže se na něm všechny děti pěkně vyřádí.
Galerii z pondělí budeme doplňovat zde: photos.app.goo.gl/VVrPoeEvLB1GnFBq6

NEDĚLE 8. 7. 2013

Na nedělním ranním nástupu jsme rozdali diplomy ze sobotní táborové olympiády. Za 12 sportů v 6 kategoriích (mladší, střední, starší chlapecké a dívčí kategorie) bylo diplomů celkem 213! Největší rekordman získal 11 diplomů.
V neděli odpoledne jsme v táboře měli speciální letní pouť. Byla tu spousta atrakcí: řetízkový kolotoč, houpačky, střelnice (vedoucí a praktikanti vyrobili v sobotu večer 145 pouťových růží), malování na obličej, smývatelné barevné "tetování" a také jsme měli cukrovou vatu. 
Fotogalerii z neděle budeme doplňovat zde: photos.app.goo.gl/3SW4YLqFMy5jm1427

Sobota 7. 7. 2018

V sobotu jsme dětem dali volnejší dopoledne. Po pátečním letním kině šly totiž později spát. Takže jsme jim dnes také dali později budíček.
Odpoledne převzal vládu nad táborem od měsíce května červen. A začala velká táborová olympiáda. Děti soutěží v nejrůznějších disciplínách. Odhadujeme, že za ně rozdáme okolo dvou stovek diplomů.
Sobotní fotografie jsou zde: photos.app.goo.gl/hgwsHH2Z63LWsPFK6

PÁTEK 6. 7. 2018

Pátek začal poněkud pošmournějším počasím, než jsme byli v minulých dnech zvyklí. Ale je teplo, neprší a pršet by tu nemělo ani po zbytek dne. Odpoledne už bylo dokonce hodně teplo, takže se děti i koupaly.
Dopoledne měly děti oddílové programy. V lese okolo tábora máme stále připravených několik her. To kdyby některému oddílu zbyl volný čas, tak aby se děti nenudily.
Odpoledne jsme se přenesli do měsíce května. Děti si v lese vytvořily své vesnice, ve kterých postavily májky. O ně pak vzájemně bojovaly. Byla to velmi napínavá hra do poslední chvíle.
Páteční fotogalerii budeme doplňovat do tohoto alba: photos.app.goo.gl/L9UmeYbYGvyEeJ9s9

ČTVRTEK 5. 7. 2018

Ve čtvrtek jsme se přesunuli do měsíce dubna a čeká nás mimo jiné pálení čarodějnic. Proto nejstarší kluci už dopoledne připravovali vatru.
A protože je velmi teplo, děti se také koupají v bazénu.
Odpoledne je věnováno kromě koupání také celotáborové čarodějnické hře.
Fotografie z pátého dne tábora budeme průběžně doplňovat tady: photos.app.goo.gl/dMpxg8grUkErk8XA6

STŘEDA 4. 7. 2018

Ráno jsme dětem rozdali táborová trička. Letos mají námořní modrou barvu, je na nich motiv vycházejícího slunce a název celotáborové hry Nejlepší ro(c)k v Horním Jelení 2018.
Hned jak děti trička dostaly, udělali jsme oddílové fotografie - a také fotografii celého tábora.
Všechny oddílové fotky najdete v tomto albu: photos.app.goo.gl/HgF2fNMeUtDemCUD6

Dnes máme v táboře Velikonoce. Děti v rámci hry hledaly v lese polystyrenová vajíčka. Ale neměly to vůbec jednoduché. Vajíčka totiž střežila skupina velikonočních zajíčků.
Pak děti nalezená vajíčka barvily - vyráběly kraslice. A také pletly velikonoční pomlázky.
Fotogalerie ze středy je zde: photos.app.goo.gl/KU4bvkvz5SGnDPtp8

ÚTERÝ 3. 7. 2018

Dnes ráno jsme už rozdávali první diplomy. Nejmladší holky už totiž za sebou mají první oddílové soutěže.
Odpoledne jsme se přesunuli do dalšího měsíce - leden předal vládu únoru - a byl táborový masopust, včetně masopustního průvodu do města. Rej masek došel z tábora až na náměstí do Horního Jelení. Děti si připravily spoustu krásných převleků - některé i trochu strašidelné. Ve městě to ocenila řada místních obyvatel.
Fotografie z dnešního dne budeme průběžně doplňovat do této galerie: photos.app.goo.gl/2Hgi75bayULbidoB7
 

PONDĚLÍ 2. 7. 2018

Do druhého táborového dne nás přivítala modrá obloha bez jediného mráčku a zářící slunce. Děti začaly rozcvičkou. Během dopoledne se děti rozdělují do skupin, ve kterých budou absolvovat celotáborovou hru. Už odpoledne je totiž čeká její první kolo - Tři králové.
Fotografie z pondělka budeme průběžně doplňovat tady: photos.app.goo.gl/9239cgJyahFk191o8
Pokud používáte službu Google Fotky, můžete se k albu připojit a mobil Vás upozorní, když do něj přidáme novou fotografii.

NEDĚLE 1. 7. 2018

Tábor začal a v rekreačním areálu Radost u Horního Jelení je pěkně živo. V neděli odpoledne se děti ubytovaly a seznámily se v oddílech - i když řada dětí už se zná z minulých let. Po večeři byl první nástup a na něj hned navazovala seznamovaci diskotéka. 
V půl desáté večer pak bylo slavnostní zahájení celotáborové hry. Ta se jmenuje "Nejlepší ro(c)k v Horním Jelení" - děti během hry prožijí celý kalendářní rok se všemi nejdůležitějšími okamžiky.
Na slavnostním zahájení děti přivítal Slunečník, Měsíčník a dvanáct postav představujících jednotlivé měsíce roku. U ohniště, kolem kterého postavy seděly, dětem řekly, co je v každém měsíci roku (tedy v průběhu tábora) čeká.
Fotografie z ptvního dne tábora najdete tady: photos.app.goo.gl/hNcoTPxBAcTcw6iQ7

FOTKY Z AKTIVNÍHO VÍKENDU 2017

Fotografie z Aktivního táborového víkendu 2017, který se konal 27. 10. - 29. 10. 2017, najdete v albu na tomto odkazu: photos.app.goo.gl/obkeUk6hbtWxWZ243

Táborové video 2017

Z celého tábora jsme pro vás připravili video, které ukazuje řadu táborových aktivit - abyste mohli vidět, jak si vaše děti tábor užívaly, nejen na fotografiích, ale také v pohybu. Video má 51 minut, je ve Full HD kvalitě a ve formátu souboru, který lze přehrát nejen na počítačích, ale také na mobilech, tabletech nebo smart TV.
Video nabízíme ke stažení ze tří různých odkazů. Každému z vás mohou různé odkazy fungovat jinak i podle kvality vašeho připojení. Pokud vám to z jednoho odkazu tedy půjde špatně, zkuste další.
Video na serveru Ulozto: ulozto.cz/!hKwk61micume/tabor-pro-radost-2017-mp4
Heslo pro stažení je: rzradost2017
Video na serveru Mega.nz: mega.nz/#!legSAJKR!dJY2kN7QlHFOgzd3IerF-OyKIxptiifx4inWMIgBP1o
Tento druhý odkaz je bez hesla a bude k dispozici jen po omezenou dobu.
Video na Google disku: drive.google.com/file/d/0B6hRG1qcxfR4WVVWa3JEQzN1N0k/view?usp=sharing
I tento třetí odkaz je bez hesla a bude k dispozici po omezenou dobu.

Tábor pro radost

Tábor pro radost z.s.
Dašická 1752
53003, Pardubice
IČ: 07505515
taborproradost@gmail.com
Vytvořeno službou Webnode